Pozsonyi kirándulás, Schloss Hof és csokigyár látogatással

Legjobb ár:
0 Ft/fő-től
Az összes indulási időpont elmúlt, vedd fel velünk a kapcsolatot!

Tartson velünk a Pozsonyi kirándulás, Schloss Hof és csokigyár látogatással utazásra! A kiutazás történik. Az utazás időtartama nap nonstop utazással. Az utazás legjobb alapára 0 Ft/fő.

Kívánságlistára teszem

Pozsony annyira közel van hozzánk, hogy szinte utazásért kiált! A gyönyörű város magával ragadó óvárosa, gasztronómiája és a magyar szívhez közel álló története mind nyomós okok arra, hogy magunk is meglátogassuk. Az utat a városhoz nagyon közel található barokk kastély, a Schloss Hof felfedezésével fejeljük meg, ami kicsik és nagyok számára is hoz majd bőven meglepetéseket!

 


Program:

KORA REGGEL: INDULÁS

Indulás a foglaláskor megadott helyszínről és időpontban és meg sem állunk alső úti célunkig, a Schloss Hof-i kastélyig.

DÉLELŐTT: SCHLOSS HOF, KITTSEE

A délelőtt folyamán megérkezünk Ausztria legnagyobb vidéki kastélyához, a Schloss Hof-hoz, ami Alsó-Ausztria keleti részén, több mint 50 hektáron terül el. A kastélyt és a hozzá tartozó hatalmas parkot a 18. században Johann Lucas von Hildebrandt tervei alapján építették, Savoyai Jenő herceg reprezentatív vidéki és vadászszékhelyeként. A főúri lakóépületből, a művészien kialakított teraszos kertből és az idilli majorságból álló épületegyüttest páratlan szépsége Mária Terézia figyelmét sem kerülte el, aki családjával együtt minden évben a tavaszi és késő őszi hónapok között sok-sok hetet töltött itt, hogy "mentesítse a lelkét az uralkodás terhétől".

A Hof-i kastély hét teraszon kialakított gyönyörű barokk kertje szezononként és évente mindig új színekben és új formában pompázik, emellett számtalan látnivalót is rejt. Majorsága kézműves műhelyeket és a régi osztrák háziállatokat mutat be, sétalugasok és impozáns kutak keresztezik egymást, míg színes kavics és elegáns virágágyások kombinációjával kialakított íves ornamentikában gyönyörködhetünk. 

Miután körbenéztünk a kastélyban és a kertben is, Hofból Pozsony felé indulunk tovább, útközben viszont még betérünk a Hauswirth család tulajdonában álló csokoládégyárba, Kittsee-ben (a csokigyárban csak készpénzt fogadnak el).

KORA DÉLUTÁN: POZSONY

Rövid utazás után meg is érkezünk Pozsonyba, ahol idegenvezetőnk segítségével ismerkedünk meg a várossal. Pozsonyban közel 300 éven keresztül tartották a magyar királyok koronázási ünnepségeit. Gyalogos séta következik az óvároson keresztül a Szent Márton székesegyház, a Mihály-kapu, Közép-Európa legrégibb egyetemének épülete, az Academia Istropolitana, a Fő tér, a Prímás Palota, a különböző méretű ám egyaránt lenyűgöző templomok, a főnemesek palotái és Szlovák Nemzeti Színház érintésével. Az Óváros központi részén elhelyezkedő Fő tér a város társasági életének központja, több forgalmas sétálóutca is itt fut össze. A hangulatos sétateret barokk, klasszicista és szecessziós épületek övezik, jó időben teraszos vendéglátóhelyek sorjáznak az épületek aljában.

A városnézés után szabadprogram keretén belül lehetőség nyílik vásárlásra, illetve érdemes felfedezni a szlovákok kínálta kulináris örömöket: sztrapacskázzunk egyet az egyik helyi vendéglőben, amit kellemes, házi főzésű szlovák sörökkel öblíthetünk le. Emellett keressünk fel párat a több szellemes, hétköznapi jelenetes köztéri szoborból - például a csatornanyílásból kinéző emberke - és fotózkodjunk a mutatós szökőkutaknál.

KÉSŐ DÉLUTÁN: HAZAINDULÁS

A késő délutáni órákban találkozunk újra, majd elindulunk haza. A felszállási helyekre a késő esti órákban érkezünk meg.

 

Az április 21-i időpontban ünnep nap miatt zárva van a csokigyár. Helyette a Schloss Hofban ingyenesen részt vehetnek a húsvéti vásáron.

Programok

Schlosshof belépőjegy a kastélyba

24 € / fő

Infóvonal

+36 1 322 0032
+36 70 469-9890

Nyitva tartás

H-P:10:00 - 18:00
SZ-V:ZÁRVA

A travelorigo.com munkatársai több mint 10 év online utazási irodai tapasztalattal teljesítik az utazni vágyók kéréseit!

A travelorigo.com weboldalon található utazási ajánlatok nem minősülnek nyilvános ajánlattételnek. A jelentkezés elküldésével nem jön létre utazási szerződés! Az utazási szerződés a jelentkezésre küldött visszaigazolás alapján, a visszaigazolásban írásban rögzített feltételek szerint az utazási díj előlegének megfizetése és a kért dokumentumok aláírt példányainak visszajuttatása után, a szabad helyek függvényében jön létre a Travelorigo Hungary Kft. illetve utazásszervező partnereinek utazási feltételei és utazási szerződései alapján! A honlapon szereplő helyesírási hibákért, az időközben aktualitását vesztett árakért és akciókért, illetve az árkalkulációs program esetleges hibáiért a felelősséget nem vállaljuk. Kizárólag a Travelorigo Hungary Kft. által írásban visszaigazolt árak, árajánlatok tekintendők véglegesnek a szabad helyek függvényében! Ön, mint felhasználó elfogadta és értelmezte ezen felhívást, bárminemű megrendelés vagy ajánlatkérés leadásánál.

Iratkozz fel Te is
hírlevelünkre!

Hibás vagy hiányzó adat!

Hibás vagy hiányzó adat!

A megadott email címet regisztráltuk! Kérjük, ellenőrizze email fiókját, a hírlevél feliratkozást aktiválni kell!
Hírlevél feliratkozás

Hibás vagy hiányzó adat!

Hibás vagy hiányzó adat!

A megadott email címet regisztráltuk! Kérjük, ellenőrizze email fiókját, a hírlevél feliratkozást aktiválni kell!
Küldés e-mailben
Pozsonyi kirándulás, Schloss Hof és csokigyár látogatással

Pozsonyi kirándulás, Schloss Hof és csokigyár látogatással

Útazonosító: 109483

Az utazás oldalának hivatkozását továbbítottuk a megadott email címre! Köszönjük, hogy használta szolgáltatásunkat!
Ajánlatkérés
Pozsonyi kirándulás, Schloss Hof és csokigyár látogatással

Pozsonyi kirándulás, Schloss Hof és csokigyár látogatással

Útazonosító: 109483

Az ajánlatkérését továbbította a rendszer kollégáinkhoz!